0252 214 7499
·
info@mehmetelikucuk.av.tr
·
Pzt - Cmt 09:00-17:00
Hemen Arayın
Eliküçük Avukatlık Bürosu

Çalışma Alanlarımız

Aile Hukuku

Eliküçük Avukatlık Bürosu olarak aile hukuku içerisinde sıklıkla karşılaşılan anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları, mal rejiminden kaynaklı davalar, nişanlılık, velayet ve nafaka başta olmak üzere aşağıda alfabetik olarak sıralanmış tüm iş ve işlemleri yurt içi ve yurt dışında tüm yenilikleri takip ederek müvekkillerine profesyonel ve başarı odaklı bir hizmet sunmaktadır.

Şirketler Hukuku

Eliküçük Avukatlık Bürosu olarak müvekkillerimize şirketlerinin kuruluş aşamalarından tasfiye süreçlerinin tamamlanmasına değin yazılı ve sözlü danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra dava ve takiplerinin temsilleri konusunda da hizmet vermekteyiz. Kurumsal danışmanlık ve yönetimle ilgili her türlü hukuki konuda müvekkillerimizle sıkı ve yoğun bir işbirliği içerisinde olup ticari ve hukuki gereksinimlerine göre şirketlere alternatif çözüm önerileriyle hukuki bilgilendirme faaliyetini yürütmekteyiz.

İdare ve Vergi Hukuku

Eliküçük Avukatlık Bürosu olarak idari yaptırımlara karşı idare mahkemelerinde, vergi mahkemelerinde ve Danıştay’da açılacak, iptal davaları, tam yargı davaları, belediyelerin imar ve iskân işlemlerine karşı yapılacak itirazlar, kamulaştırma davaları, imar davaları, kamu ihalelerinde temsil ile ihale takibi, ödeme emrinin iptali vb. idare ve vergi hukukunun kapsamına giren konularında dava takibi ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Ticaret Hukuku

Eliküçük Avukatlık Bürosu olarak şahıs ve şirket yapılaşmasında olan müvekkillerimize ticaret hukuku alanına giren konularda Kıymetli Evrak Hukuku, Anonim Şirketler, Limited Şirketler, Şirket Kuruluşları, Şirket Tasfiyeleri, Ortaklık Anlaşmaları, Ortaklar Kurulu Kararları, Genel Kurul Kararları, Şirket Ana Sözleşmeleri, Şirket Yönetimleri, Yönetim Kurulu Üyelikleri, Şirket Birleşmeleri ve Devralmaları ve Hisse Devirleri, Konkordato sürecinin başlatılması ve takip edilmesi başta olmak üzere müvekkillerimizin haklarının korunmasında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Ceza Hukuku

Eliküçük Avukatlık Bürosu olarak müvekkillerimizin ceza yargılamasının soruşturma aşamasından kovuşturma aşamasının tamamlanmasına değin her mecrada temsili sağlanmaktadır. Eliküçük Avukatlık Bürosu Türk Ceza Kanunu kapsamında ortaya çıkabilecek her türlü ihtilafta gerek müşteki vekili gerekse de sanık müdafi olarak her türlü hukuki hizmeti müvekkillerine sağlamaktadır.

İcra İflas ve Konkordato İşlemleri

Eliküçük Avukatlık Bürosu olarak müvekkillerimizin alacaklarını tahsil etmeleri konusunda danışmanlık ve hukuki hizmet verdiğimiz gibi haksız olarak gerçekleştirilen icra takiplerinden zarar görmemeleri için de gerekli tüm danışmanlık ve dava hizmetlerini de gerçekleştirmekteyiz.